Biden: Borç limitinde kritik noktada değiliz

blog
15.05.2023

Biden: Borç limitinde kritik noktada değiliz

 

 

ABD Başkanı Joe Biden, ABD hükümetinin borç limitinin yükseltilmesi konusunda Kongre ile görüşmelerin devam ettiğini ve önümüzdeki iki gün içinde süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olunacağını söyledi.

Joint Base Andrews'da gazetecilere açıklamalarda bulunan Biden "İlerleme kaydedildiğini düşünüyorum. Fakat henüz kırılma anına gelmedik. Önümüzdeki iki gün içinde daha fazla şey öğreneceğiz" dedi.

Biden'ın önümüzdeki hafta başında Temsilciler Meclisi Başkanı Cumhuriyetçi Kevin McCarthy ve diğer kongre liderleriyle bir araya gelerek müzakerelere devam etmesi bekleniyor.

Liderler, heyetlerin görüşmelere devam etmesine olanak sağlamak için Cuma günü planlanan bir toplantıyı iptal etmişti.

Biden ve McCarthy'nin yardımcıları, hükümetin 31,4 trilyon dolarlık borç tavanını yükseltme görüşmeleri ilerledikçe federal harcamaları sınırlamanın yollarını ele almaya başladılar.

Hazine Bakanlığı, temsilcilerin ülkenin borç tavanını yükseltmemesi halinde 1 Haziran'a kadar federal kaynakların tükenebileceğini belirtiyor.

 

 

Bu web sitesinde yer alan bilgi, fikir ve yorumlar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Detaylı bilgi için, sorumluluk reddi beyanı hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz. Kabul ediyorum