En büyük ikinci varlık yöneticisi Vanguard'ın resesyon tahmini

blog
18.04.2023

En büyük ikinci varlık yöneticisi Vanguard'ın resesyon tahmini

 

 

Vanguard'a göre, son banka iflaslarından sonra daha sıkı borç verme koşulları, ABD ekonomisini bu yılın ikinci yarısında ılımlı bir durgunluğa sürükleyecek ve faiz oranlarında düşüş beklentisiyle uzun vadeli tahvillerde kademeli bir artışı güçlendirecek.

Dünyanın en büyük ikinci varlık yöneticisi Vanguard'ın küresel faiz oranları başkanı Roger Hallam, yaptığı konuşmada, "Kredi standartlarının sıkılaştırılmasının bu yılın ikinci yarısında ekonomiyi resesyona sürüklediğini düşünüyoruz" dedi.

Hallam, faizlerde oynaklığın kısa vadede yüksek kalmaya devam etmesini beklediğini belirterek, "Şu anda çok fazla politika belirsizliği var" dedi. Hallam, yaşanması olası resesyonda hisse senetleri gibi risk varlıklarında yaşanacak kayıpların telafisi için, ABD 10 yıl vadeli Hazine kâğıdı getirisinin geldiği seviyelerin yatırımcılar için portföylerinin sürelerini uzatmaya başlamaları için "makul şekilde iyi bir fırsat" olduğunu da ifade etti.

Bu web sitesinde yer alan bilgi, fikir ve yorumlar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Detaylı bilgi için, sorumluluk reddi beyanı hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz. Kabul ediyorum