Fed/Bowman: Fed'in banka sermaye planının önemli değişikliklere ihtiyacı var

blog
18.01.2024

Fed Yönetim Kurulu Üyesi  Michelle Bowman, Fed'in bankaların sermayelerini artırmaya yönelik tartışmalı teklifinin önemli değişikliklere ihtiyaç duyduğunu söyledi.

 

Fed Yönetim Kurulu Üyesi Michelle Bowman, Fed'in bankaların sermayelerini artırmaya yönelik tartışmalı teklifinin önemli değişikliklere ihtiyaç duyduğunu ve Fed'in revize edilmiş herhangi bir plan üzerinde kamuoyundan yorum istemesi gerektiğini söyledi.

Geçen yıl teklifin kamuoyu görüşüne sunulmasına karşı oy kullanan Bowman, yetkililerin Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Barr liderliğindeki plan için daha geniş destek toplayacak bir uzlaşmaya doğru çalışabilecekleri konusunda "temkinli bir iyimser" olduğunu söyledi. Geçen yıl teklifin yayınlanmasına karşı oy kullanan Bowman'ın meslektaşı Christopher Waller , Salı günü yaptığı açıklamada teklifin "büyük bir revizyona" ihtiyaç duyduğunu ve tamamen çöpe atılması gerekebileceğini söylemişti..

Bowman Çarşamba günü Washington'daki ABD Ticaret Odası'nda yaptığı konuşmada, çeşitli paydaşların kurala yönelik önemli tepkileri göz önüne alındığında, "ajanslar ileriye dönük en iyi yol hakkında dikkatlice düşünmekle yükümlüdür" dedi.

Federal düzenleyiciler Temmuz ayında, en büyük kredi kuruluşlarının sermaye düzeylerini yüzde19 oranında artırmalarını gerektiren ve gelecekte banka iflaslarını ve başka bir mali krizi önlemeyi amaçlayan uzun zamandır beklenen bir planı açıkladılar.

 

Bu web sitesinde yer alan bilgi, fikir ve yorumlar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Detaylı bilgi için, sorumluluk reddi beyanı hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz. Kabul ediyorum