Kriptoda Silvergate rüzgarı

blog
03.03.2023

Kripto para piyasalarında bir süredir devam eden sıkışıklık, ABD'li ödeme ağı Silvergate ile ilgili problemler dolayısıyla risk iştahı sert düştü.

Bitcoin ABD kripto ödeme ağı Silvergate’in sıkıntıya girmesi sebebiyle yüzde 6’ya kadar düşüş yaşadı ve 22 bin 330 dolardan işlem gördü.

ABD Kaliforniya merkezli Silvergate Capital'ın yıllık mali tablolarını açıklamayı ertelemesi sonrasında önde gelen kripto Borsaları Silvergate'in faaliyetlerini devam ettirme kabiliyeti konusunda ortaya çıkan endişeler nedeniyle Silvegate Exchange Network üzerinde para yatırılmasını ve çekilmesini geçici olarak askıya aldılar.

Aralarında Coinbase Global, Galaxy Digital, Crypto ve Bitstamp'ın olduğu önde gelen kripto şirketleri, Silvergate Capital Corp'u bankacılık ortağı olarak kullanmayı geçici olarak durdurdu.

Silvergate ile çalışmayı durduranlar arasında sabitkoin platformları Paxos ve Circle ile, Cboe'nin dijital varlım piyasası, kripto para borsası Gemini de yer aldı.

Bu web sitesinde yer alan bilgi, fikir ve yorumlar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Detaylı bilgi için, sorumluluk reddi beyanı hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz. Kabul ediyorum