Twitter CEO'su Elon Musk'tan yeni ücret hamlesi

blog
01.05.2023

Twitter CEO'su Elon Musk'tan yeni ücret hamlesi

 

 


Sosyal medya devi Twitter’ın CEO’su Elon Musk’dan, sosyal medya platformunun gelirlerini artırıcı yeni bir hamle daha geldi. Twitter’da mavi onay rozetinin ücretlendirilmesinin ardından içerik üreticilerinin makaleleri de ücret ödenerek okunabilecek.


Elon Musk, sosyal medya platformunun içerik üreticilerine, takipçilerinden makale başına ücret alma imkanı sunacağını duyurdu. Mayıs ayı itibariyle hayata geçirilecek olan bu özellik sayesinde, takipçileri aylık abonelik satın almak yerine "arada-sırada" bir makalelerini okumak istediklerinde tek bir makaleye ücret ödeyerek erişim sağlayabilecek.


Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda "Gelecek ay itibariyle bu platform, yayıncıların tek tıkla makale başına ücret almasını sağlayacak. Bu aylık üyelik almak istemeyen, nadiren bir makale okumak isteyen kullanıcıların makale başına daha çok para ödeyerek erişim sağlamalarının önünü açacak" dedi.


Elon Musk, Twitter’da gelirleri artırmayı planlıyor


Twitter'ın ilk yıldan sonra aboneliklerden yüzde 10'luk kesinti alacağını, ilk 12 ay ise gelirin tamamen abonelere gideceğini açıklayan Musk, böylece Twitter'ın gelirlerini artırmayı hedefliyor. Elon Musk'ın duyurduğu bu özelliğin ücretinin ne kadar olacağı henüz açıklanmadı. (HT)

Bu web sitesinde yer alan bilgi, fikir ve yorumlar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Detaylı bilgi için, sorumluluk reddi beyanı hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz. Kabul ediyorum